Uhorky šalátové

>> Doručenie len našim rozvozom <<
1 ks uhorky váži cca 250 g.
Cena za kg: 1,32 € s DPH


Obj. čislo:
E0113
Cena za kg
1,32 € s DPH

0,49 € s DPH / 1ks 0,45 € bez DPH / 1ks

+ -

Uhorky šalátové

Prvé písomné zbierky o uhorkách nasvedčujú, že pochádzajú z východnej Indie. Asi v 5. storočí pred našim letopočtom začali uhorky pestovať Gréci a Rimania. Až neskôr sa postupne rozšírila aj do ostatných častí Európy. V súčasnosti je jednou z najviac používaných zelenín do šalátov.

Plody uhorky obsahujú až 97% čistej vody. Uhorka sa stáva zaujímavou najmä obsahom kyseliny tartrónovej, ktorá zabraňuje tomu, aby sa škrob v organizme premenil na tuk. Nachádza sa v nej komplex vitamínov B, vitamín C, ale aj síra, mangán, fosfor, vápnik, draslík a bór.
Kuchynské využitie uhoriek je prevažne v studenej kuchyni ako prísada do šalátov, či príloha k jedlám. Uhorky sú vďaka podielu vody vhodné aj na mixovanie a prípravu rôznych nápojov. V našich zemepisných šírkach je rozšírený aj spôsob ich zimného uskladnenia v podobe nakladaných uhoriek. Hodia sa na to najmä menšie odrody, ktoré sa zbierajú, keď sú ešte menšie.
Skladovanie: Uhorky môžeme skladovať v chladničke. Nie je to však ideálny spôsob ich uskladnenia. Lepšie spravíme ak ich dáme na tmavé a chladné miesto. Teplota by sa mala pohybovať od 7 do 10 °C. Takto by nám mohli vydržať niekoľko týždňov. Skladovanie uhoriek na dlhšie obdobie je však zriedkavé.

Parametre

Krajina pôvoduŠpanielsko
Hmotnosť0,25 kg
Info
Ďakujeme všetkým našim zákazníkom za priazeň. Bohužiaľ z organizačných dovodov musím krátkodobo prerušiť funčnosť našeho eshopu. Veríme že budeme čoskoro znovu dostupný. Predpoklad odstávky je cca 2-3 týždne.