Paradajky sypané

>> Doručenie len našim rozvozom <<
1 ks paradajky váži cca 130 g.
Cena za kg: 1,46 € s DPH


Obj. čislo:
E0294
Cena za kg
1,46 € s DPH

0,19 € s DPH / 1ks 0,17 € bez DPH / 1ks

+ -

Paradajky sypané

Paradajky pochádzajú z Južnej Ameriky z oblasti Ánd. Paradajka obsahuje A, B, E a C vitamín, ktorý je tu zastúpený v takom množstve, že vám stačí zjesť jednu väčšiu paradajku, aby ste pokryli jeho odporúčanú dennú dávku. Z minerálov je to draslík, sodík, horčík, fosfor, železo, zinok. Draslík je vynikajúci ako prevencia srdcovocievnych chorôb. Pravidelná konzumácia zabraňuje aj infarktu. Zo stopových prvkov je to meď, jód, mangán, molybdén.

Paradajky ďalej obsahujú kyselinu jablčnú (tvoria polovicu všetkých kyselín rajčiny), pektíny, a zrelé plody sú bohaté na vlákninu. Dôležitý je obsah bioflavonoidov (rutín, kvercetín), ktoré majú antioxidačné vlastnosti, posilňujú kapiláry a pôsobia antiskleroticky a protizápalovo.

Z ďalších látok sa v paradajkách nachádza menšie množstvo antokyánov, beta-sitosterol, cholín a triterpenové saponíny. Cholín znižuje obsah cholesterolu v krvi, predchádza tukovej degenerácii pečene, zvyšuje imunitu organizmu, podporuje tvorbu hemoglobínu. Triterpenové saponíny pôsobia protektívne pri artérioskleróze. V semenách je olej bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú vylučovanie cholesterolu z organizmu.

Lypokén sa nachádza v šupke a paradajkám dodáva červenú farbu. Má antioxidačné účinky, ktoré ničia voľné radikály. Lypokén totiž zosilnie svoje účinky až po uvarení. Práve lykopén je účinný v prevencii pred rakovinou žalúdka, kože, pľúc, prostaty a prsníka.

Účinky:

znižujú obsah cholesterolu v krvi, podporujú jeho vylučovanie z organizmu
preventívne pôsobia proti vzniku aterosklerózy a srdcových chorôbParadajka - rajčina
mierne znižujú krvný tlak
zvyšujú imunitu organizmu
pôsobia proti rakovine
podporujú prácu pečene
čistia krv, vyplavujú toxíny
podporujú vylučovanie žalúdočných štiav a peristaltiku, zlepšujú trávenie, odporúčajú sa pri poruchách látkovej výmeny a chorobách žalúdka a čriev
brzdia rast niektorých mikroorganizmov, v črevách pôsobí antisepticky
regulujú prácu obličiek, zlepšujú močenie
sú mierne afrodiziakálne, podporujú tvorbu semena
znižujú únavu, zlepšujú trávenie
spomaľujú starnutie
napomáhajú obnove buniek a majú priaznivé účinky na pleť.

Parametre

Krajina pôvoduŠpanielsko/Holandsko
Hmotnosť0,09 kg
Info
Ďakujeme všetkým našim zákazníkom za priazeň. Bohužiaľ z organizačných dovodov musím krátkodobo prerušiť funčnosť našeho eshopu. Veríme že budeme čoskoro znovu dostupný. Predpoklad odstávky je cca 2-3 týždne.